»»»DiTTy-HacK««« E shtunë, 2018-11-17, 11:15 PM
Main | Registration | Login Welcome Guest | RSS
Site menu

Tag Board

Polls
Cila Lojë Ju Pelqen Më Shumë
Total of answers: 22

Counter

Main » 2009 » Shtator » 23 » Autodesk
10:11 PM
Autodesk

Ka disa lëvizje rreth tonë të fitojë këtë javë kundër Autodesk dhe përpjekje tij për të mbajtur sipërmarrësit Timoteut Vernor nga shitja e dytë kopje ana e softuerit të saj në eBay. Një gjykatës federal refuzoi të shkarkuar padi kundër Vernor Autodesk dhe duke bërë kështu që është shumë e qartë se Vernor kishte të drejtë të shesë të marra nga ana ligjore, copyright material në eBay apo kudo tjetër. Çlirimtare Teknologjia Frontit e quajti atë një "Smackdown Autodesk" dhe vlerësoi vendimin e Gjyqtari Richard Jones "si një fitore për" kuptim të përbashkët. "Në zemrën e argumentit Autodesk e autorit ishte pretendojnë se miratimi i licencës të përfshira me kopje të programeve të saj Autocad ndaluar rishitje . Por gjykatësi vendosi që Vernor, i cili ka zgjedhur deri dytë kopje dora e shitjes Autocad në garazh, nuk është e lidhur me atë marrëveshje. Kjo është një gjë e mirë për të gjithë ata që shet ose blen gjëra në eBay. Dhe ky është një lajm i madh për Vernor i cili është duke kërkuar lehtësim ligjor nga Autodesk, i cili ka regjistruar në mënyrë të përsëritur ankesa e autorit me eBay për ankandet Vernor's.
(File Size 6 MB )
www.mediafire.com/?knze4motnuu
Views: 595 | Added by: DiTTy-HacK | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Name *:
Email *:
Code *:
Search

Calendar
«  Shtator 2009  »
SuMoTuWeThFrSa
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Entries archive

Wep-i Perkrahes
  • Create your own site

  • Archive

    >>>DiTTy-HacK<<< Powered by uCoz